Відновлення даних з Android

  • Дата 15/10/2018

До Лабораторії відновлення даних «Gross» клієнтом наданий мобільний телефон «Fly IQ456» (Ілюстрація 1). Клієнтом вказано інформацію, яку необхідно відновити: файли зображень, відеофайли, контакти, історія обміну миттєвими повідомленнями через додаток «Viber».

 

 

 


Телефон fly iq456Ілюстрація 1. Зовнішній вигляд телефону «Fly IQ456»

Зі слів клієнта стало відомо, що телефон припинив роботу, «перестав включатися». У сервісному центрі, під час діагностики було зафіксовано технічну несправність процесору.
Перш ніж приступити до роботи з відновлення даних, спеціалістом лабораторії було проведено діагностику пристрою. «Діагноз» сервісного центру підтвердився.
Щоб відновити з непрацюючого пристрою необхідну інформацію, спеціалісту необхідно отримати доступ до вбудованого накопичувача, виконати фізичну копію (образ). Лише після цього, спеціаліст може використовувати спеціалізовані програмні продукти, які дозволять відшукати, декодувати необхідну для клієнта інформацію.
Оскільки в пристрої зафіксовано несправність процесору, застосування інтерфейсу «JTAG» для доступу до накопичувача виключається. Тому, спеціалістом обраний спосіб — демонтаж мікросхеми пам’яті телефону з подальшим зчитуванням даних через програматор.
Для цього спеціалістом проведено повну розборку телефону, із корпусу пристрою демонтовано системну плату (Ілюстрація 2,3).

Розібраний телефон FlyІлюстрація 2. Розібраний телефон «Fly», демонтована системна плата

Системна плата телефонуІлюстрація 3. Системна плата телефону, на якій розміщено мікросхему пам’яті

Далі, спеціалістом, з використанням паяльної станції виконано демонтаж мікросхеми (Ілюстрація 4)

Демонтаж мікросхеми пам’ятіІлюстрація 4. Демонтаж мікросхеми пам’яті

Системна плата телефону та мікросхема пам’ятіІлюстрація 5. Системна плата телефону та мікросхема пам’яті після демонтажу

Мікросхема пам’яті яка демонтована з системної плати телефонуІлюстрація 6. Мікросхема пам’яті, яка демонтована з системної плати телефону

Після демонтажу, спеціалістом були проведені роботи з підготовки мікросхеми для зчитування через програматор. Зазначимо, що підготовка мікросхеми до зчитування є найбільш складним етапом. Щоб забезпечити взаємодію накопичувача із програматором, спеціалісту необхідно якісно провести розпаювання роз’ємів. Оскільки розмір роз’ємів досить малий, усі підготовчі роботи проводяться під мікроскопом.

Після цього, мікросхема пам’яті встановлена до програматору, із використанням якого виконано фізичний образ накопичувача (Ілюстрація 7).
Зчитування даних з мікросхеми пам’яті через програматор

Ілюстрація 7. Зчитування даних з мікросхеми пам’яті через програматор

Усі подальші роботи спеціалістом проводились виключно з виконаною копією накопичувача.
Спеціалістом, із використанням спеціалізованого програмного забезпечення, було відшукано необхідну для клієнта інформацію (зображення, відеофайли, контакти, «переписка» додатку «Viber»), приведено у зручний для читання вигляд та передано клієнту. Як приклад, на Ілюстрації 8 показано частину списку контактів, які відновлені з мікросхеми пам’яті.

Список контактів які відновлені із несправного пристроюІлюстрація 8. Список контактів, які відновлені із несправного пристрою

Read 940 times Last modified on Вівторок, 13 квітня 2021 16:59

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

  • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • 0733 406 100
    063 717 68 84

Gross

logo Gross

Відновлення даних: HDD, Flash, CD/DVD, DVR, SD/microSD, SSD/SSHD

Top