Відновлення даних з пошкоджених мобільних телефонів

  • Дата 26/07/2020

Смартфони вже давно стали безцінним джерелом, де можна дізнатись буквально все про користувача, починаючи від локації й закінчуючи активністю (Apple Health/Google Health). Але як дізнатись хоч щось, коли телефон, наприклад, потонув? Сьогодні ми хочемо розвіяти ряд міфів, оскільки несправний телефон ще не означає, що інформація на ньому безнадійно втрачена.

До типових випадків, з якими доводиться стикатися, відносять такі:

  • - потрапляння вологи або бруду (телефон був втоплений або ж викинутий);
  • - температурний вплив (розплавлений в мікрохвильовці, кинутий у вогонь);
  • - умисне порушення цілісності (пристрій зігнуто навпіл, розбитий екран або корпус, пошкоджений USB-порт і т.д).

У більшості випадків є шанс отримати ключові дані навіть з таких пристроїв, адже вогонь або пошкодження корпусу й екрану не завжди є гарантією, що дані повністю знищені. Ґаджет може бути непрацюючим, але дані, що знаходяться на ньому, як і раніше, залишаться цілісними.

Розглянемо ці випадки детальніше. Якщо інформація зберігається на SD-карті, то витягнути дані зі смартфона досить легко. Можна просто витягнути карту пам'яті і вставити її в рідер на комп'ютері. Однак зазвичай для добування таких даних, як контакти, повідомлення, журнал викликів, зображення та аудіофайли, використовується поєднання внутрішньої і зовнішньої пам'яті. З внутрішньою пам'яттю неможливо виконати таку ж процедуру, як з зовнішньої, оскільки вона припаяна до основної плати телефону, що ще більше ускладнює процес добування інформації.

Якщо нам потрібні матеріали саме з внутрішньої пам'яті, то найбільш енергозатратна робота має бути, звичайно, з самими пошкодженими пристроями - згорілими, потонулими і зігнутими навпіл. Щоб отримати дані, для початку, доведеться знайти пристрій-донор та переставити в нього процесор і ROM досліджуваного об'єкта, попередньо очистивши їх від слідів гару або окису. А якщо смартфон був у воді недовго або потонув повністю, то при ретельному очищенні від окислів та просушуванні телефону, є шанс добування інформації прямо з нього. На жаль, стовідсоткових гарантій того, що ця операція спрацює, немає, але, якщо іншого способу отримати дані не передбачається, то цей варіант залишається єдиним.

Смартфон з розбитим/непрацюючим екраном зовсім не є складністю. По-перше, багато програмних продуктів надають такі методи вилучення даних, які, найчастіше, зовсім не вимагають будь-якої взаємодії з екраном пристрою. По-друге, якщо цього все-таки не уникнути, а інші шляхи доступу до інформації відсутні, екран завжди можна замінити. Так, швидше за все, це потребує додаткових грошових витрат, але все залежить від ступеня важливості інформації на досліджуваному ґаджеті. Плюс, завжди в запасі є варіант з використанням пристрою-донора.

Нарешті, найпростіший випадок з USB-портом. Для того, щоб відновити працездатність пристрою, найчастіше його досить просто почистити від пилу і бруду. Якщо це не допомогло, можна перейти до плану Б.

Сьогодні рідко який смартфон не має роз'єму під карту пам'яті, якої буде цілком достатньо для отримання даних. Після встановлення на пристрій додаток витягує всю доступну інформацію та зберігає її на карту. Потім дані з карти переносяться в програму, обробляються та надаються для аналізу в зручному для читання вигляді.

Отож, як ми бачимо, несправність пристрою не завжди свідчить про знищення інформації на ньому. У більшості випадків існує технічна можливість отримання доступу до даних, які містяться на пошкодженому ґаджеті. Лабораторія Gross володіє необхідними знаннями та програмно-апаратними комплексами, які дозволяють проводити операції по відновленню інформації.>

Джерело: oxygensoftware

Read 1812 times Last modified on Неділя, 09 травня 2021 17:33

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

  • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • 0733 406 100
    063 717 68 84

Gross

logo Gross

Відновлення даних: HDD, Flash, CD/DVD, DVR, SD/microSD, SSD/SSHD

Top