Як самостійно відновити дані з CD та DVD дисків?

 • Дата 23/02/2021

Хоч зараз більшість даних й зберігається на жорстких дисках чи флешках, звичайні DVD та CD все ще мають попит: дитячі спогади, весілля, випускний тощо. Отож, якщо ваш диск не працює, як можна відновити дані на CD/DVD самостійно?

 

 1. Якщо справа в приводі, ОС чи вірусах.

  Перше, що варто спробувати — вставити диск в інший комп’ютер чи ноутбук, є вірогідність, що диск розпізнається на іншому пристрої. Також можна спробувати спеціальні утиліти, які визначають частоту обертів болванки в приводі, адже не завжди найменша швидкість обертів найкраща для читання диску. Найбільш популярна та проста у використанні програма — CDSlow.

  Програма CDSlow

 2. Забруднення поверхні диску.

  Найбільш поширений варіант. Спеціальною серветкою для оргтехніки протріть поверхню та пробуйте зчитати диск. Не радимо використовувати ацетон, засіб для зняття лаку, краще вже використовувати спирт. Потрібно протирати від центру і до краю, проте аж ніяк не по кругу. Якщо раптом якась піщинка під серветкою подряпає диск, то «безпечніша» та подряпина, що від центру до краю.

 3. Подряпини.

  Такі типи пошкоджень можна усунути за допомогою полірування диску. Є різні способи полірування. Починаючи від заповнення подряпин спеціальними пастами, з коефіцієнтом заломлення, близьким до коефіцієнта полікарбонату, і закінчуючи видаленням або згладжуванням за допомогою нагрівання пошкодженого верхнього шару. Цілком прийнятні методи, які використовуються під час полірування лінз та іншої оптики. Проте, якщо інформація на накопичувачі для вас дійсно важлива, радимо все ж звернутись до спеціалістів лабораторії Gross.

 4. Тріщина на диску.

  Тріщини бувають двох видів — від центру диска до краю, і навпаки — від країв до центру. Тріщини від центру утворюються від мікропошкодження, що виникають на внутрішньому радіусу диска при необережному поводженні або через дефекти болванок, а потім трансформуються в тріщини на високих швидкостях обертання. Тріщини від країв зазвичай виникають внаслідок необережного поводження, але посилюються, особливо на погано збалансованих дисках. Для відновлення даних з такого диску, перш за все, необхідно вжити заходів, щоб тріщина не пішла далі, оскільки це може призвести до незворотної втрати даних і навіть до розриву диска в приводі. Як мінімум, слід зменшити швидкість обертання диска до мінімальної. Відновлення відбувається за допомогою спеціалізованих програм.

 5. Пошкодження підкладки диска через низьку якість диска або недотримання умов зберігання DVD або CD (наприклад, потрапляння вологи).

  У цьому випадку відновлення можливе лише за допомогою спеціальних програм (ISOBuster, WinHex, АКОЛЬ, Recovery Toolbox for CD Free).

 6. Диск стерли або перезаписали.

  Якщо відбулося так зване швидке стирання, аналог швидкого форматування на жорсткому диску, коли видаляється лише TOC — файлова система диска, то дані можливо відновити. Потрібно замінити TOC і робити посекторну копію з подальшим розбором на логічному рівні.
  Якщо після швидкого стирання зверху була записана нова інформація, то відновити можна тільки те, що не було перезаписано. Робимо повний дамп всієї пам’яті, відсікаємо зайве і проводимо відновлення за вказаними заголовкам файлів.
  Якщо відбулося повне стирання, то відновлення даних неможливо.

 7. На диск взагалі нічого не було записано.

  Як не дивно, подібна ситуація не є рідкістю. Наприклад, багато користувачів, особливо недосвідчених, користуються для запису інформації на DVD або CD диски не спеціалізованим програмним забезпеченням, а засобами операційної системи (Windows). Виділяють потрібні файли та папки мишкою, правою кнопкою вибирають пункт скопіювати на диск, бачать віконце, на якому необхідні файли «летять» в місце призначення і на цьому заспокоюються. Насправді ж, після такої операції файли копіюються не на диск, а в спеціальну тимчасову папку, і після цієї операції потрібно викликати додатковий майстер Windows, який проведе останній етап в процесі якого й відбудеться запис на носій.

Read 338 times

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

 • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 • 0733 406 100
  063 717 68 84

Gross

logo Gross

Відновлення даних: HDD, Flash, CD/DVD, DVR, SD/microSD, SSD/SSHD

Top