Загальні типи несправностей жорсткого диску та методи відновлення

 • Дата 03/03/2021

Несправності жорсткого диску можна розділити на декілька типів:

- Стукіт, клацання, скрегіт та інші звуки — жорсткі диски можуть видавати різні звуки після фізичного пошкодження. Клацання є найпоширенішим симптомом несправного диску.

- Не запускається належним чином — коли комп'ютер включається, ви можете чути звук жорсткого диску, що запускається. Проте, якщо диск не запускається належним чином — мовчить — це може вказувати на збій.

- Неприємні запахи — наприклад, відчутний запах горілого.

- Повідомлення про помилку — коли комп'ютер не може отримати доступ до файлів, він видає помилки типу «Файл не знайдено» та інші повідомлення, щоб попередити користувача про помилку. Екранні повідомлення, що вказують на помилку не визначають точної несправності з диском, але можуть бути корисними для діагностики.

Щоб розуміти чому жорсткі диски проявляють ці «симптоми», потрібно знати будову та розуміти, що відбувається, коли окремі компоненти виходять з ладу.

Поведінка жорсткого диска при різних типах несправностей

 1. Голови (БМГ — блок магнітних головок) — голови зчитують та записують інформацію у вигляді позитивних чи негативних магнітних зарядів. Коли голови не на місці, диск може видавати різні звуки та шуми, згадані вище, найбільш поширений — клацання.

  Блок магнітних головок жорсткого диску

 2. Магнітні диски — складається зі скла, пластику та металу з покриттям. Голови обробляють інформацію, що записується на пластини, в той час як пластини обертаються навколо шпинделя. Диски можуть сипатись та спричинювати «беди» (bad blocks). У таких ситуаціях найчастіше жорсткий диск просто висне, рідше — клацає.

  Магнітні диски HDD

 3. Плата — передає інформацію та відправляє команди. Несправна плата може спричинювати запах гару, перешкоджати запуску жорсткого диску або не мати взагалі будь-яких фізичних проявів.

Плата жорсткого диска

  Плата Прошивка Залипання Беди Голови Запил
Нормальний звук +++ ++   + +  
Стук + +   ++ +++ +
Скрегіт + +       +++
Пищання +   +++      
Тиша +++ ++ +   +  

 

Відновлення даних з жорсткого диску при логічних та фізичних несправностях

Якщо всі компоненти жорсткого диску справні, але ви не можете отримати доступу до своїх даних, це означає, що диск має логічні несправності. Розбирання при логічних несправностях не потрібне, а для того, щоб відновити дані з жорсткого диску ми використовуємо програмний спосіб. Методи відновлення при логічних помилках різняться між собою в залежності від характеру збою — наприклад, для відновлення видалених файлів використовується інший спосіб, ніж для відновлення пошкоджених файлів.

У випадку з фізичними несправностями замінюються несправні частини диску зі справних дисків-донорів та проводиться подальше відновлення. У цьому випадку відбувається розбирання жорсткого диску, тому, відповідно, вища вартість.

Read 395 times

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

 • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 • 0733 406 100
  063 717 68 84

Gross

logo Gross

Відновлення даних: HDD, Flash, CD/DVD, DVR, SD/microSD, SSD/SSHD

Top