Типи жорстких дисків та як обрати найбільш надійний?

  • Дата 19/03/2021

Якщо ви хочете придбати новий ноутбук, збільшити обсяг пам'яті чи просто мати надійний зовнішній диск, дуже важливо знати, на що звертати свою увагу.

На відміну від тимчасової пам'яті, такої, як оперативна пам'ять (RAM), диски являють собою рішення для постійного зберігання. Це означає, що всі ваші дані, включаючи фотографії і музику, безпечно зберігаються на диску, навіть коли ваш комп'ютер вимкнений. Перший жорсткий диск був представлений компанією IBM 1956 року. З того часу технологія жорстких дисків продовжує розвиватися і створюються більш досконалі диски.

Типи дисків

Всі диски можна розділити на 4 типи: PATA, SATA, SCSI та SSD. PATA (Parallel Advanced Technology Attachment) — одні з перших жорстких дисків, здатних передавати дані зі швидкістю 133 МБ/с. Інший тип — SCSI (Small Computer System Interface) може передавати дані зі швидкістю до 80 МБ/с. Проте сьогодні найчастіше використовується тип SATA (Serial ATA). Більшість ноутбуків та комп’ютерів середнього цінового діапазону мають жорсткі диски SATA, оскільки вони підтримуються практично всіма материнськими платами та операційними системами. Для комп’ютерів використовуються 3.5-дюймові диски SATA, для ноутбуків — 2.5. Цей тип жорсткого диску забезпечує достатню швидкість передачі даних та достатній об’єм. Для порівняння швидкість PATA лише 133 МБ/с, у той час, як SATA має 600 МБ/с. Крім того, жорсткі диски можна розділити на твердотільні накопичувачі (SSD), гібридні (SSHD) та жорсткі диски (HDD).

Твердотільні накопичувачі (SSD)

SSD зазвичай трапляються в ноутбуках вищого класу. Вони доступні як для внутрішнього використання (вмонтований в ноутбук), так і для зовнішнього (портативний диск). На відміну від жорстких дисків, SSD не використовують технологію магнітних накопичувачів, натомість мають напівпровідникові мікросхеми. У ньому відсутні рухомі частини, що робить його менш вразливим до пошкоджень та втрати даних. SSD використовують флеш-пам’ять типу NAND та складаються із транзисторів та інших електричних компонентів. Мікросхеми флеш-пам'яті забезпечують швидший доступ до даних. Проте вони можуть бути значно дорожчими від звичайних жорстких дисків.

Жорсткі диски (HDD)

Жорсткі диски складаються з магнітних дисків, блоку магнітних головок та плати. Цей тип традиційних накопичувачів зазвичай трапляється в комп’ютерах та ноутбуках. Вони відносно недорогі та можуть зберігати великі обсяги інформації. Проте рухомі частини жорстких дисків роблять їх більш вразливими до пошкоджень, а також знижують їхню працездатність.

SSHD — гібридний твердотільний накопичувач

Для досягнення більшого об’єму та кращої швидкості було розроблено новий тип накопичувача — гібридний жорсткий диск. SSHD являє собою комбінацію SSD та HDD, це означає, що вони можуть зберігати такі об’єми даних, як HDD та мати таку ж швидкість передачі даних, як SSD. Цей тип накопичувача використовує флеш-пам’ять NAND, проте, жорстка частина диску все ще схильна до пошкоджень.

Як правильно вибрати жорсткий диск?

Коли справа доходить до вибору диска, варто враховувати ряд моментів: зовнішній чи внутрішній диск, об’єм, швидкість, надійність. В залежності від ваших потреб, Ви можете знайти диски об’ємом до 16 ТБ — якщо вам потрібен великий об’єм, зверніть увагу на тип SATA марки WD. Якщо ціна не має значення, можна також знайти твердотільні накопичувачі великих об’ємів. Якщо для Вас важлива швидкість, радимо вибрати SSD — вони швидші за HDD та менш схильні до збоїв. Якщо вам потрібна висока швидкість та відносно невелика вартість, зверніть увагу на гібридний варіант SSHD. Ще одним важливим фактором є надійність диску. Найбільший відсоток зносу у жорстких дисків, найменший у твердотільних накопичувачах — вони краще витримують перепади температур, удари та падіння. Також варто подумати про інтерфейс, оскільки він теж впливає на швидкість передачі даних.

Read 1109 times

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

  • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • 0733 406 100
    063 717 68 84

Gross

logo Gross

Відновлення даних: HDD, Flash, CD/DVD, DVR, SD/microSD, SSD/SSHD

Top