Відновлення даних з автовідеореєстратора

  • Дата 15/10/2018

До лабораторії цифрової криміналістики «ГРОСС» звернулися учасники одного із кримінальних процесів (з етичних міркувань, статус та анкетні дані замовників не розголошуємо) про дорожньо-транспортну пригоду.
Перед спеціалістами лабораторії ставилося завдання визначити чи містяться на відеореєстраторі файли відеозапису на момент зіткнення. Щоб з’ясувати механізм створення та зберігання відеореєстратором даних на накопичувач, спеціалістами проводився експеримент.

Під час експерименту створено три тестових відеозаписи тривалістю 10 хвилин. Після цього, проводилося дослідження структур даних, створених під час експерименту. В результаті було встановлено, що файли з відеозаписами зберігаються послідовно, один за одним в суміжні кластери файлової системи, без фрагментації, формат файлів «.avi». Водночас були отримані зразки відеофайлів для порівняльного дослідження.
Після експерименту, для дослідження спеціалістами створено копію карти пам’яті відеореєстратора. В результаті дослідження доступної інформації, відеозапису руху автомобіля та моменту його зіткнення з іншими автомобілями не виявлено.

Враховуючи вихідні дані, отримані під час експерименту, спеціалістами досліджувалися структури файлової системи карти пам’яті відеореєстратора, встановлено файл, який був збережений на накопичувач останнім. Далі досліджувалися сектори, які розміщені після секторів, в яких зберігалися дані «останнього» файлу (згідно із метаданими файлової системи, вони були не зайняті). В ході цього дослідження були виявлені структури даних, типові для файлів з відеозаписами.
Спеціалістом було скопійовано виявлені структури даних та проведено порівняльне дослідження зі зразками, отриманими під час експерименту. В результаті порівняльного дослідження виявлені тотожні із зразками структури, а також розбіжності — відсутність сигнатури (заголовку) файлу.

Відновлення відео з відеореєстраторів

Відновлення відео

Після цього, спеціалістами проводилися операції із виявленими структурами: записувалися частини даних, яких не вистачало для відтворення відео. Як результат, створено повноцінний відеофайл формату «.avi» та отримано можливість відтворювати його за допомогою відповідних програм.

При перегляді відеофайлу з’ясовано, що в ньому міститься відеозапис зіткнення автомобіля з іншим.

Відновлення відео після ДТП

Відновити відео з автовідеореєстратора

Last modified on Неділя, 09 травня 2021 17:36

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

  • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • 0733 406 100
    063 717 68 84

Gross

logo Gross

Відновлення даних: HDD, Flash, CD/DVD, DVR, SD/microSD, SSD/SSHD

Top