Уявімо, що у процесі розслідування кримінального правопорушення з'явився, наприклад, відеозапис, у якому відтворені події, які можуть допомогти у розслідуванні.
На перший погляд, все просто: сторона провадження знайшла "інструкцію" в мережі, як завантажити файл, завантажила, записала на накопичувач та передала слідчому для приєднання до матеріалів справи.
Однак, питання автентичності файлу, метадані самого файлу (дата, час створення і редагування, пристрій, на який здійснювався запис і тд), сервіс, з якого отриманий файл, спосіб, яким завантажувався, чи піддавався змінам файл, якщо так, яким саме, залишаються і ставлять під сумнів допустимість цього доказу.
Для фіксації відеозапису, який з'явився у вільному доступі в мережі Інтернет, одна із сторін залучає спеціаліста з комп'ютерно-технічних видів дослідження. Після того, як до нашої лабораторії надходить належним чином оформлений документ, ми приступаємо до роботи.
Фіксація відеозапису проводиться за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення, призначеного для огляду і зняття інформації з ресурсів, доступних в мережі Інтернет. Хід дій спеціаліста, від початку супроводжується веденням журналу, в якому зазначається: дата і час огляду, деталі веб-ресурсу, на якому розміщений файл, дата, час і назва завантаженого файлу, його хеш-значення, інші унікальні значення. Тому, у подальшому дії спеціаліста можуть бути перевірені без труднощів та доведено їх правильність.
У таблиці ми наводимо, які дані змогли отримати про веб-ресурс, на якому розміщений відеозапис.
Після того як ми завантажили файл на свою на свою робочу станцію фіксуємо значення, які допоможуть в подальшому його аутентифікувати. Для цього проводиться стислий аналіз файлу, в результаті чого, у залежності від типу, ми можемо зазначити: хеш-значення (https://uk.wikipedia.org/wiki/Хеш-функція); дата і час створення; дата і час запису; пристрій, на який записувався файл, тривалість запису. В цьому прикладі ми відобразили метадані, які наведені у таблиці. На зображені представлено об'єкт, який фіксується за допомогою спеціалізованої програми.
Далі відеозапис разом із журналами, в яких відтворено послідовність дій спеціаліста, джерело та спосіб отримання об'єкту, ми записуємо у необхідній кількості примірників на накопичувачі. Якщо дозволяють об'єми даних, найкраще обрати оптичні диски для лазерних систем зчитування форматів CD-R або DVD-R.
Про хід фіксації та зняття інформації ми складаємо в залежності від сторони, яка нас залучила, Акт або протокол.
У разі необхідності спеціаліст нашої лабораторії може бути викликаний для дачі роз'яснень з приводу виконаної фіксації та зняття інформації.