Що токе electronic discovery?

  • Дата 09/07/2017

Електронне розслідування (або е-discovery, еdiscovery) – це процес, в якому електронні дані шукаються, розміщуються, захищаються з метою використання їх як доказів у цивільному чи кримінально-правовому праві

Електронне відкриття може здійснюватись в автономному режимі на певному ПК, або з мережі. Одним із видом електронного відкриття є наказ суду чи уряду про санкціонований взлом для отримання важливих доказів. Цифрові дані мають такий характер, що робить їх придатними для дослідження. Цифрову інформацію легше дослідити, ніж паперові документи, які потрібно перевіряти вручну. Крім того, цифрову інформацію дуже важко або й неможливо повністю знищити, особливо після потрапляння в мережу. А все тому, що дані з’являються на декількох жорстких дисках, а цифрові файли, навіть після видалення, можуть бути відновлені. Тому єдиним способом знищення цифрового файлу є фізичне руйнування всіх жорстких дисків, де був збережений файл. У процесі електронного відкриття дані будь-якого типу можуть служити доказами – текст, файли календаря, зображення, електронні таблиці, БД, анімація, аудіофайли, програми, сайти. Навіть шкідливе ПЗ (віруси, трояни, шпигунські програми) можуть бути захищені та дослідженні. Електронна пошта може слугувати дуже цінним джерелом доказів у цивільних та кримінальних справах, оскільки люди часто не обережні в таких способах обміну повідомленнями, на відміну від письмових записок і листів.

Комп’ютерна криміналістика (cyberforensics) – спеціалізована форма електронного виявлення, в якій проводиться дослідження вмісту жорсткого диска конкретного ПК. Після фізичної ізоляції комп’ютера, слідчі роблять цифрову копію жорсткого диска. Потім ПК блокують в безпечному режимі, щоб зберегти первинний стан. Всі дослідження спеціалісти проводять на цифровій копії (образі) диска. Е-discovery постійно розвивається і виходить далеко за рамки простих технологій. Це породжує безліч правових, конституційних, політичних, питань безпеки і приватної конфіденційності, багато з яких ще не вирішено.

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

  • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • 0733 406 100

Gross

logo Gross

Відновлення даних. Комп'ютерна криміналістика. e-Discovery

Top