Фінансові розслідування

  • Дата 25/04/2019

Фінансова криміналістика - це сфера, яка поєднує в собі навички кримінальних розслідувань з навичками фінансового аудиту для виявлення злочинної фінансової діяльності, що здійснюється в організації або поза її межами.

Фінансова криміналістика може бути використана для запобігання, виявлення та фіксації слідів злочинної діяльності у сфері економіки, забезпечення нагляду за приватним сектором та державними організаціями, а також оцінки вразливості організацій до шахрайської діяльності.
Результати, які отримані в результаті фінансового аудиту, вивчаються слідчими, проводиться аналіз фінансових документів. Таким чином, встановлюється наявність чи відсутність ознак вчинення кримінального правопорушення. Як правило, фінансовий аудит проводиться при розслідуваннях кримінальних правопорушень проти власності (шахрайство), злочинів у сфері господарської діяльності чи у сфері використання ЕОМ.
Сьогодні у сучасну фінансову діяльність стрімко інтегруються інформаційні технології, для автоматизацій окремих сегментів широко використовується відповідне програмне забезпечення, а найбільш важлива інформація може зберігатися на носіях цифрової інформації. Тому, до складу аудиторів розпочали залучати спеціалістів з комп’ютерної криміналістики.
Роль такого спеціаліста може полягати у зборі та фіксації інформації з цифрових носіїв: електронних документів, журналів роботи програмного забезпечення, фільтрування цієї інформації за певними критеріями (ключові слова, період часу), відтворення послідовності дій користувача на комп’ютері тощо.
Прикладом може слугувати участь спеціалістів нашої лабораторії при розслідуванні привласнення грошових коштів службовою особою, де один з працівників державної організації, для заволодіння грошовими коштами свідомо вносив неправдиву інформацію в автоматизовану систему. У цьому випадку, докази протиправної діяльності зберігалися на цифрових носіях. Для виявлення і фіксації цих доказів, спеціалістом досліджувалася комп’ютерна техніка, яка використовувалася для зберігання бази даних автоматизованої системи та комп’ютер, який використовувався підозрюваним під час роботи. В результаті дослідження, спеціалістом виявлено час і дату з’єднань, здійснених підозрюваним з автоматизованою системою, внесення змін до цієї системи та відтворено послідовність дій користувача за період часу, який потрібен був учасникам кримінального провадження.
Досить часто спеціалістів лабораторії залучають для участі у розслідуваннях крадіжок грошових коштів, в яких було використано системи дистанційного керування банківськими рахунками (ДБО, клієнт-банк). В одному із таких розслідувань, в результаті дослідження комп’ютерної техніки юридичної особи було простежено хронологію подій, пов’язану із несанкціонованим списанням грошових коштів з банківського рахунку: дату, час та спосіб, в який було встановлено шкідливу програму, ІР-адреси, які використовувалися для “зараження” комп’ютеру та адміністрування шкідливої програми, мережеві з’єднання, дату та час створення платіжних доручень, іншу інформацію, яка була використана для розслідування цього правопорушення.
Як результат, спеціалісти Gross допомогли встановити істину у справі та визначити джерело злочину.

Read 643 times

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

  • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • 0733 406 100

Gross

logo Gross

Відновлення даних. Комп'ютерна криміналістика. e-Discovery

Top