Google випускає штучний інтелект, який самостійно навчається

  • Дата 19/10/2017

Група з розробки штучного інтелекту Google, DeepMind, представила останнє втілення програми Go-play, AlphaGo – неймовірно потужний штучний інтелект.

AlphaGo Zero був визнаний важливим етапом розвитку штучного інтелекту. Він оволодів старовинною китайською настільною грою з нуля, використовуючи лише правила. У іграх проти версії 2015 року, яка побила Лі Седола, південнокорейського гросмейстера, AlphaGo Zero виграв з результатом 100:0.

"Для нас, AlphaGo не просто виграв гру Го", - заявив Деміс Хасабіс, генеральний директор DeepMind. "Це також був великий крок для побудови алгоритмів загального призначення". Більшість ідентифікаторів описуються як "вузькі", оскільки вони виконують лише одне завдання, таке як переклад мов або розпізнавання обличчя, але універсальні інтерфейси можуть потенційно перевершити людей. У наступному десятилітті, вважає Хасабіс, нащадки AlphaGo працюватимуть разом із людьми як науковці та медичні експерти.

Попередні версії AlphaGo вчились, тренуючись на тисячі ігор, в які грають любителі і професіонали. AlphaGo Zero навчився, граючи сам з собою мільйони разів. Почалося це шляхом розміщення каменів на дошці Го у випадковому порядку, і продовжувалось до тих пір, поки він не виявив виграшні стратегії.

Програма набуває майстерності за допомогою процедури, яка називається підсиленням навчання. Це той самий спосіб, який допомагає людям освоювати мистецтво катання на велосипеді. Коли AlphaGo Zero відіграє хороший крок, він, швидше за все, виграє. Коли він робить поганий крок, він стає ближче до втрати.

В основі програми лежить група програмних засобів "нейрони", які з'єднані разом для створення штучної нейронної мережі. На кожному кроці гри мережа дивиться на позиції каменів на дошці Го та обчислює подальші кроки, і ймовірність того, що вони призведуть до перемоги. Після кожної гри AlphaGo Zero оновлює свою нейронну мережу, роблячи себе сильнішим гравцем.

Теги

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

  • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • 0733 406 100

Gross

logo Gross

Відновлення даних. Комп'ютерна криміналістика. e-Discovery

Top