Вчені знайшли спосіб заманювати людей у пастку за допомогою GPS-навігатора

  • Дата 17/07/2018

Команда фахівців з Політехнічного університету Вірджинії (США), дослідницької групи Microsoft Research і Китайського Університету науки і технологій розробила метод атаки, що дозволяє підмінити GPS-сигнал (GPS-спуфинг) автомобільних навігаторів і змусити власників машин їхати по хибному маршруті.

У минулому експерти в галузі безпеки неодноразово описували різні способи GPS-спуфингу, проте в експериментах їм не вдавалося обдурити водіїв, оскільки ті часто отримували хибні інструкції, які не мали сенсу або не відповідали дорожній інфраструктурі (наприклад, повернути ліворуч на прямій автостраді).
Новий метод дозволяє здійснювати спуфинг-атаки з урахуванням схеми маршруту. Для цієї мети дослідники розробили спеціальний алгоритм, який працює в режимі майже реального часу та портативний пристрій для трансляції сигналу GPS, який може кріпитися до автомобіля жертви чи машини зловмисника, що їде за об'єктом на відстані до 50 метрів.
За допомогою алгоритму нападник може вибрати будь-яку локацію, куди потрібно заманити жертву. Алгоритм створює й передає GPS-сигнали на цільовий навігатор, який потім відображає маршрути, відповідні фізичній карті доріг.
“У реальному світі жертва, що дотримується таких вказівок, поїде по невірному маршруті або виявиться в іншому місці”, - пояснюють вчені. За їхніми словами, алгоритм здатний створювати некоректні маршрути для 99,8% поїздок.
Вчені протестували алгоритм в лабораторному середовищі та реальних умовах на дорогах США та Китаю. Як зазначається, з 40 учасників експерименту вдалося обдурити 38 (95%). За словами дослідників, атака працює проти всіх дорожніх навігаційних систем, в тому числі тих, що використовуються в автомобілях, мобільних пристроях, кур'єрських сервісах, платформах на замовлення таксі тощо. Особливу небезпеку атака представляє для автономних автомобілів, оскільки користувачі більше довіряють подібному транспорту, ніж звичайному.

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

  • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • 0733 406 100

Gross

logo Gross

Відновлення даних. Комп'ютерна криміналістика. e-Discovery

Top