IoT (Internet of Things) - Інтернет речей: що таке, коли з’явилося і які його перспективи?

  • Дата 12/07/2018

Світ навколо нас охоплює все більше і більше технологій, а продукти та послуги починають спілкуватися один з одним через "Інтернет речей" (IoT - Internet of Things).

Ця велика мережа дозволяє елементам взаємодіяти й спілкуватися один з одним, тим самим покращувати виконання рутинних процесів, а отже й способу життя в цілому.
«Грінки вистрибували із срібного тостера, павуча металева лапа підхоплювала їх і кидала в розтоплене масло. Мілдред дивилась, як грінки падають до її тарілки. Тостер простяг павучою лапою просякнуту маслом грінку.», — такою фантастикою описує сніданок своїх героїв письменник Р. Бредбері.
1953-го таке здавалось поза межами реальності, а зараз - сьогодення, цілком реальна функція техніки.
Наразі найяскравішим прикладом є “розумний” дім, де пристрої самі прибирають, регулюють температуру повітря, рівень освітлення тощо. Багато користувачів вже користуються перевагами Інтернету речей, зокрема такими популярними продуктами як Amazon Echo smart speaker і термостат Google Nest, що створює затишок у будинках по всьому світу. А в Австралії лікарі в реальному часі можуть віддалено спостерігати за здоров’ям своїх пацієнтів за допомогою спеціальних переносних датчиків. 
У чому ж тоді проблема новітньої технології? 
“Сьогодні, у час цифрових технологій, для бізнесу важливо усвідомити важливість кібербезпеки. Приємно спостерігати як безліч організацій покращують свої стратегії і в той же час пристосовуються до цифрових трендів, таких як хмара чи інтернет речей, щоб вдосконалити ефективність” - зазначає Адам Маскатія, генеральний менеджер Лабораторії Касперського.
А недавно спеціалісти започаткували нове поняття - botnets of things (ботнети речей). Ботнетом називать комп’ютерну мережу, заражену вірусом. Цей вірус відстежує дані та передає їх зловмисникам. MIT Technology Review зазначив, що це явище одне з найважливіших технологій минулого року.
Для використання IoT необхідна мережа 5G, оскільки вона дозволяє одночасно використовувати велику кількість підключень та продовжити існування IoT-пристроїв до 10 років, а також може досягти величезної швидкості передачі даних, порівняно з тим, що ми маємо сьогодні.
Поряд з численними споживчими перевагами Інтернету речей, новий світ мережевих технологій в значній мірі зможе допомогти компаніям всіх розмірів і у всіх галузях. Використовуючи свою величезну потужність, IoT допоможе компаніям приймати більш обґрунтовані рішення шляхом аналізу й обробки великих обсягів даних в більш короткі проміжки часу.
Це означає, що організації матимуть змогу краще розуміти своїх співробітників, клієнтів, конкурентів, що означає більш ефективне використання їх ресурсів. Маркетологи зможуть створювати більш цільовий контент, виробники дізнаються про потенційні недоліки заздалегідь, а лікарі отримають більш чітке зображення про здоров'я пацієнтів.
Основне - переконатися, що “розумні” машини не планують захопити світ.

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

  • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • 0733 406 100

Gross

logo Gross

Відновлення даних. Комп'ютерна криміналістика. e-Discovery

Top