Захист інтернет-банкінгу

  • Дата 20/05/2017

Інтернет розкидає свої тенета все далі і далі, і все більше користувачів Всесвітньої мережі використовують її для оплати рахунків і здійснення інших банківських операцій.

"Всі операції через Інтернет!" - Ось гасло, яке зовсім недавно висунули в ряді європейських країн і США і цілком досягнули успіху, тепер там без проблем можна керувати своїми грошима, не виходячи з дому, з будь-якої точки світу в будь-який час доби і в режимі реального часу. 

Поступово реальністю стало це і в Україні. В низці інтернет-понять з'явилося нове - інтернет-банкінг або онлайн-банкінг, що означає віддалене управління банківським рахунком через Інтернет, тобто звичайне банківське обслуговування, але з використанням іншого середовища. І тепер клієнт має можливість вибирати, приїжджати йому самому в банк і привозити платіжки і в підсумку витрачати час на дорогу, або скористатися системою банк-клієнт, приєднавшись до банку через Інтернет. Більш того, завдяки системі інтернет-банкінгу клієнт стає цілком незалежним від місцезнаходження банку і може вибирати банк не за територіальним принципом, а орієнтуючись на наданий сервіс і встановлені тарифи. 

Що таке інтернет-банкінг?

Інтернет-банкінг - це система віддаленого отримання банківських послуг через Інтернет. Віртуальне спілкування з банком здійснюється в інтерактивному режимі - через сайт банку. Для роботи в системі необхідно підключити цю послугу в офісі банку і мати можливість виходу в Інтернет через сумісний браузер. Управління рахунком можливо з будь-якої точки світу, з будь-якого комп'ютера, підключеного до Інтернету. Підключення та обслуговування в інтернет-банкінгу, як правило, безкоштовна.
Саме універсальність механізму інтернет-банкінгу робить його доступним як для приватних осіб, так і для підприємств, де можливості інтернет-банкінгу дозволяють підвищити ефективність і оперативність управління грошовими потоками. Взагалі-то управління платежами через інтернет не складніше, ніж звичайне спілкування з комп'ютером. Для використання системи інтернет-банкінгу не потрібно яких-небудь додаткових знань.
Можливості інтернет-банкінгу дозволяють:
• Відправляти в банк всі види фінансових документів;
• Отримувати виписки та документи за всіма рахунками в банку за будь-який період часу;
• Відстежувати всі етапи обробки платіжних документів у банку в режимі реального часу;
• Оперативно отримувати повідомлення про помилки;
• Працювати в одному інтерфейсі з рахунками в різних банках;
• Здійснювати перегляд і друк вхідних і вихідних платіжних документів.
Захист інформації, що передається від несанкціонованого доступу забезпечується шифруванням з використанням протоколу SSL міжнародного формату криптографії. Контактуючі сторони використовують електронні цифрові підписи (ЕЦП). Система ідентифікації гарантує підтвердження автентичності сторін, котрі проводять операції.
Головні недоліки інтернет-банкінгу

По-перше, це відносно більш низький рівень захисту в порівнянні з системою «Клієнт-Банк» і документарних оформленням транзакцій. Хоча технологія SSL і є стандартом інтернет-безпеки, вона в силу своєї поширеності добре відома потенційним зломщикам і не може гарантувати той самий рівень безпеки, що і система «Клієнт-Банк», яка працює, як правило, в замкнутих інтернет-мережах, не маючи виходу в Інтернет.

По-друге, високі початкові капіталовкладення. Для запуску однієї системи інтернет-банкінгу потрібно від 1 до 5 млн. доларів США.

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

  • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • 0733 406 100

Gross

logo Gross

Відновлення даних. Комп'ютерна криміналістика. e-Discovery

Top