Огляд новин за період з 2 по 8 липня 2018 року

  • Дата 09/07/2018

Минулий тиждень ознаменувався першою в 2018 році великою кібератакою на російські банки.

Зокрема, в ніч на 4 липня хакери викрали понад 58 млн рублів з кореспондентського рахунку ПІР Банку в Центробанку РФ. Через кібератаки ПІР Банк був змушений призупинити діяльність 4 і 5 липня. Як передбачається, розкрадання може бути справою рук хакерського угруповання Carbanak (також відомого під назвами Cobalt і Annunak).
Ще однією резонансною подією став витік даних користувачів «Документів Google». В ніч з 4-го на 5-те липня файли користувачів «Документів Google» протягом кількох годин перебували у відкритому доступі через те, що пошукова система «Яндекс» стала індексувати вміст «Документів Google». Деякі з них містили персональну інформацію, в тому числі й облікові дані.
Експерти «Лабораторії Касперського» виявили незвичайну версію завантажувача Rakhni, який оцінює можливість отримання прибутку, і в залежності від конфігурації системи завантажує на інфіковані пристрої або здирницькі ПЗ, або майнер криптовалюти. Основною метою атак Rakhni є Росія (95,57% випадків), Казахстан (1,36%) і Україна (0,57%).
Дослідники безпеки повідомили про новий агресивний вірус-черв’як, що атакує Linux-пристрої. Наразі про вірус відомо зовсім небагато інформації, крім того, що він поширюється дуже швидко і своїми діями нагадує шкідливе ПЗ Mirai. На відміну від Mirai, завантаження нового вірусу відбувається не з декількох репозитаріїв, а з тисяч IP-адрес.
В останні кілька місяців раз у раз з'являються повідомлення про різноманітні інциденти, пов'язані з соцмережею Facebook. То компанія помилково відправляє звіти з аналітикою для розробників тестерам, то розкриває приватні публікації користувачів, а минулого тижня Facebook повідомив про технічний збій, в результаті якого заблоковані користувачі могли бачити частину контенту, опублікованого особами, які внесли їх в «чорний список». Інцидент зачепив близько 800 тис. користувачів, що помістили певних осіб до переліку заблокованих в період з 29 травня по 5 червня поточного року.
Як стало відомо, учасники палестинського руху ХАМАС намагалися отримати доступ до телефонів ізраїльських військових за допомогою розважальних програм, одна з яких було присвячена чемпіонату світу з футболу. Після установки програми, передавали дані про місцезнаходження, приховано знімали та відправляли фотографії, копіювали дані на телефоні, а також підслуховували розмови.
Це не єдиний інцидент, який поставив під загрозу безпеку Ізраїлю. Минулого тижня колишньому співробітнику ізраїльської ІБ-компанії NSO, що спеціалізується на розробці й продажі інструментів для шпигунства, були пред'явлені звинувачення в крадіжці секретів фірми. Чоловік скопіював секретні програми на жорсткий диск і спробував продати їх в даркнет за $ 50 млн в криптовалюті якійсь іноземній особі. Вартість продуктів, вкрадених відповідачем, оцінюється в сотні мільйонів доларів.

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

  • м. Луцьк, вул. Карбишева 2, оф. 238

  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • 0733 406 100

Gross

logo Gross

Відновлення даних. Комп'ютерна криміналістика. e-Discovery

Top