Огляд ІБ за період з 12 по 18 листопада

  • Дата 19/11/2018

На початку минулого тижня деякі сервіси Google виявилися недоступні у зв'язку з витоком маршрутів BGP, з вини якого трафік перенаправлявся через Росію, Китай і Нігерію.

Інцидент торкнувся сервісів Google Search, G Suite та Google Cloud. Що послужило причиною інциденту - проблеми з конфігурацією або кібератака - невідомо.
У середу, 14 листопада, МЗС Фінляндії звинуватило Росію у втручанні в масштабні навчання НАТО Trident Juncture 2018, що проходили в Норвегії в кінці жовтня - початку листопада. Зокрема, згідно з заявою відомства, РФ нібито глушила сигнал GPS. Проблема торкнулася території від північної частини міста Рованіемі до кордону з Норвегією та РФ. У свою чергу російська влада спростувала висунуті звинувачення та заявили, що вони не мають підстав.
Аналітики компанії Cylance розкрили подробиці нової кампанії по кібершпионажу під назвою «Operation Shaheen», спрямованої на осіб, пов'язаних з військовими силами і урядовими відомствами Пакистану. За словами фахівців, мова йде про раніше невідоме кіберзлочинне угруповання, що використовує поєднання нових і вже відомих технік для зараження систем шкідливим ПЗ. Судячи за складністю операції, угруповання White Company отримує значне фінансування, проте дослідникам поки не вдалося зв'язати її з будь-яким урядом.
Фахівці компанії Recorded Future повідомили про недавні атаки на одну з інженерних компаній у Великобританії, проведених китайським кіберзлочинним угрупованням TEMP.Periscope (вона ж Leviathan) з метою крадіжки пропрієтарних технологій та конфіденційних відомостей. В рамках кампанії TEMP.Periscope використовувала методи й техніки, раніше помічені в операціях угруповань Dragonfly й APT28.
У середу, 14 листопада, невідомі атакували Федеральну антимонопольну службу РФ. В ході атаки зловмисники намагалися викрасти службові логіни та паролі.
Минулого тижня власники iPhone та iPad по всьому світу зіткнулися з масовим блокуванням своїх облікових записів Apple ID. Блокування відбувалося без пояснення причин. Не виключено, що причиною міг стати масовий злом облікових записів Apple ID або, можливо, збій стався в результаті помилки з боку Apple.

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

  • м. Луцьк, вул. Ковельська 2, оф. 315

  • +38066 023 70 86+38063 418 22 57
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Gross

logo Gross

Відновлення даних. Комп'ютерна криміналістика. e-Discovery

Top