Огляд подій з 21 по 28 травня 2018 року

  • Дата 30/05/2018

Однією з найбільш резонансних подій минулого тижня стало попередження експертів команди Cisco Talos про шкідливу ​​кампанію, в ході якої хакери заразили щонайменше 500 тис. маршрутизаторів і пристроїв для зберігання даних в більш ніж 50 країнах світу.

Шкідливе програмне забезпечення, яке отримало умовну назву VPNFilter, вражає мережеву апаратуру, зокрема маршрутизатори та накопичувачі. За допомогою шкідливого ПЗ зловмисники можуть не тільки викрадати дані про сайти, але і виводити з ладу цифрові пристрої. Вважається, що шкідлива кампанія проводилася в рамках підготовки кібератаки на Україну. Згідно із заявою Служби безпеки України, підготовка кібератаки була приурочена до фіналу футбольної Ліги чемпіонів в Києві 26 травня.
Через короткий час після повідомлення Cisco Talos, Федеральне бюро розслідувань США заявило про припинення діяльності цього ботнету, який перебував під контролем хакерського угруповання Fancy Bear (також відомої як APT 28, Sandworm, X-agent, Pawn Storm і Sednit).
Ще однією гучною подією попереднього тижня стала звістка про виявлення уразливості в протоколі Z-Wave, що використовується близько в 100 млн пристроїв «Інтернету речей» (IoT). Ця вразливість дозволяє зловмиснику, що знаходиться в зоні дії протоколу, здійснити атаку в процесі підключення пристроїв і зламати захищене з'єднання.
Експерти Microsoft і Google виявили четвертий варіант гучних вразливостей Meltdown-Spectre. Уразливість може бути проексплуатована або запущена на комп'ютері враженому шкідливим ПЗ, або авторизованим в системі зловмисником для отримання конфіденційних даних з захищеної пам'яті ядра чи додатка. Новий варіант охоплює всі сучасні процесори, в тому числі виробництва Intel, AMD, Arm, а також мікропроцесори IBM Power 8, Power 9 і System z.
Незважаючи на зниження курсу криптовалюти, інтерес зловмисників до цифрових грошей не слабшає. Наприклад, криптовалюта Verge (XVG) вдруге за останні два місяці зазнала хакерської атаки. Зловмисники проексплуатували уразливості в блокчейні Verge і викрали близько 35 млн монет XVG на суму $ 1,7 млн. Перша атака була здійснена в квітні теперішнього року. Тоді зловмисники змогли викрасти 250 тис. Монет XVG. В обох атаках кіберзлочинці проексплуатували одну і ту ж уразливість в блокчейні.
Минулого тижня хакерська атака була здійснена і на інфраструктуру криптовалюти Bitcoin Gold (BTG). Її організатору вдалося викрасти кошти на суму понад $ 18 млн.

21 травня адміністрація криптовалютного стартапу Taylor заявила про злом, в результаті якого невідомі викрали кошти, зібрані під час процедури ICO (первинне розміщення монет), а також маркери, що належать адміністрації та активним учасникам проекту. В цілому, збитки становлять понад $ 1,7 млн.

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

  • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • 0733 406 100

Gross

logo Gross

Відновлення даних. Комп'ютерна криміналістика. e-Discovery

Top