Мініатюрний пристрій попереджає про можливий витік даних за допомогою запаху

  • Дата 06/09/2017

Гаджет підключається до пристрою по Wi-Fi і при виявленні загрози випускає застережливий вихлоп.

Останнім часом безпека даних перестає бути питанням, яким цікавиться виключно вузьке коло фахівців. Проблемами ІБ також зацікавилися дизайнери, конструктори, режисери та інші представники професій, незв'язаних з IT. Яскравим прикладом є проект «Запах даних» (Smell of Data) дизайнера Ліан Війнсма (Leanne Wijnsma) і кінорежисера Фроук’є Тан (Froukje Tan) з Нідерландів.

У 30-х роках минулого століття для виявлення витоків газу в нього стали додавати домішки з запахом. Війнсма і Тан вирішили застосувати цей метод, тільки вже стосовно даних. Вони створили робочий прототип пристрою, який видає характерний запах, коли персональна інформація користувача опиняється під загрозою. Гаджет розміром з долоню, підключається до комп’ютера або телефона по Wi-Fi і, при виявленні громадської точки доступу або незахищеного з'єднання, випускає застережливий вихлоп. Війнсма охарактеризувала запах як «металевий з домішкою цитруса».

Запахи можуть викликати в мозку сильні реакції, пов'язані зі спогадами, страхом та іншими почуттями, необхідними для виживання. У віртуальному світі подібні інстинкти не спрацьовують, але вони можуть стати в нагоді при використанні банківських додатків в громадських місцях або відвідуванні сайтів з небезпечним з'єднанням.

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

  • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • 0733 406 100

Gross

logo Gross

Відновлення даних. Комп'ютерна криміналістика. e-Discovery

Top