Відновлення даних з флешки Луцьк

Відновлення даних з flesh

Як відновити дані з флешки?

Флеш-накопичувачі можуть витримувати удари набагато краще, ніж більшість інших цифрових накопичувачів, але у випадках фізичних пошкоджень чи при неправильному поводженні, дані так само втрачаються. Флешки також схильні й до логічних несправностей, таких як пошкодження даних користувача або структур файлових систем.

Що всередині флешки?

Попри те, що флешки бувають різних моделей, розмірі та об’ємів, більшість з них мають одні й ті ж компоненти всередині, що дозволяють зберігати та передавати дані. Всередині USB-накопичувача знаходяться:

 1. контролер — мікроконтролер з вбудованим RAM та ROM, який дозволяє передавати дані;
 2. чіп флеш-пам’яті NAND — зберігає всі дані;
 3. кварцовий генератор — контролює вивід даних та всі процеси на накопичувачі;
 4. USB-штекер — зовнішня частина флешки, що з’єднує її з комп’ютером;
 5. кришка — оболонка, що захищає внутрішні частини диску.

Ці компоненти містяться на кожній флешці, проте користувач може бачити різні варіації USB штекера. Існують порти різних розмірів, призначених для USB-пристроїв більших чи менших розмірів — micro USB, USB-A/B/C, а також USB 2.0, USB 3.0.

Чому флешки виходять з ладу?

Як і більшість пристроїв, флеш-накопичувачі можуть мати логічні та фізичні несправності. Фізичні несправності - це коли:

 • зігнувся штекер або повністю відламався;
 • вийшли з ладу внутрішні компоненти;
 • випадково наступили на флешку;
 • потрапляння вологи;
 • перегрів і т.д.

Логічні несправності — коли дані недоступні в результаті мікропрограми контролера, пошкодження структур файлових систем. В деяких випадках сама флешка може бути пошкоджена через збої програм або через проблеми з мікросхемою пам’яті NAND. Інші форми логічних несправностей — скачки електроенергії чи неправильне відключення флешки від хост-пристрою.

Процес відновлення даних з флешки

Багато користувачів в першу чергу використовують безплатні програми для відновлення даних з флешки. У випадку апаратних несправностей, самостійно відновити дані з флешки майже неможливо, оскільки для цього потрібні спеціальні програмно-апаратні комплекси, навички роботи з ними та знання про зберігання даних. При відновленні даних ми гарантуємо конфіденційність користувача. У більшості випадків, при апаратних несправностях використовується розпаювання та інші методи для відновлення даних з флешки.

Відновлення даних з флеш-накопичувачів в разі логічних пошкоджень файлової системи

У більшості випадків, такий накопичувач при підключенні до системи виглядає як невідформатований. Він коректно визначається, підключається і відображається в списку пристроїв. Відновлення даних здійснюється за допомогою спеціального програмного забезпечення, в ручному або автоматичному режимі. Спочатку проводиться сканування всієї флешки. В результаті сканування, на основі виявленої службової інформації, складається карта розташування даних.

У ній міститься інформація про те, який сектор до якого файлу або каталогу відноситься, розміри, назви та інші атрибути елементів відсканованої файлової системи. Потім виконується саме відновлення даних, яке полягає у тому, що обрана інформація відповідно до карти переноситься на інший носій. Запис на флеш в процесі виконання робіт не допускається.

Відновлення флеш в разі апаратних несправностей

Апаратні несправності, як правило, відбуваються з причини збою в роботі електроніки, яка забезпечує обмін інформацією між мікросхемою пам'яті і шиною USB. При цьому накопичувач визначається некоректно або не визначається взагалі. Несправність може полягати в фізичній несправності мікросхеми контролера або в логічному пошкодженні коду керуючої мікропрограми. Для відновлення даних з флеш, мікросхема пам'яті випаюється (це можливо тільки для «usb flash drive») і підключається до программатору, на якому зчитується її вміст. Далі проводиться програмна обробка даних, для отримання образу файлової системи, і, в разі необхідності, подальша реконструкція файлової системи програмними засобами. Програмна обробка отриманого образу пам'яті, яка називається «складанням», потрібна тому, що контролер флешки не зберігає дані в пам'яті у тому вигляді, в якому ми їх бачимо з комп'ютера. Наприклад, алгоритм вирівнювання зносу постійно переміщує вміст секторів пам'яті, в які часто робиться запис, за різними фізичними адресами, «перемішує» вміст пам'яті. Відповідність між логічними і фізичними адресами забезпечує механізм трансляції, який не працює, якщо «випаяти» мікросхему пам'яті і дані зчитуються з неї на пряму. Тому інформація зчитується в «сирому» вигляді і потребує подальшої обробки. Найчастіше, під кожну модель флешки потрібна розробка своїх алгоритмів складання, тому ця частина роботи вважається найбільш складною. Можливо також відновлення флешок шляхом перепайки мікросхеми пам'яті на аналогічний накопичувач, що знаходиться в справному стані.

Відновлення flash в разі фізичного пошкодження

Як правило, виконується тільки для usb flash drive. Іноді є можливість відремонтувати. Ремонт неможливий, коли в результаті перегину розірвані внутрішні доріжки плати електроніки. У цьому випадку, якщо мікросхема пам'яті ціла, відновлення даних відбувається аналогічно відновленню flash в разі апаратних несправностей. Якщо мікросхема пам'яті пошкоджена, відновлення неможливе.

Відновлення даних з флешки після форматування

Відновити дані з флешки після форматування можливо, проте є кілька деталей, які варто враховувати. Перш за все успішність відновлення залежить від того чи користувались ви флеш після форматування і наскільки довго. Чим довше, тим менше шансів на 100% відновлення, оскільки флешка перезапишеться новими даними і відновити попередні файли буде неможливо. Якщо ви не користувались накопичувачем після форматування, то є можливість відновити увесь об’єм. По-друге, відновлені дані варто записувати на іншу флешку чи жорсткий диск, бо якщо записати на ту ж, то в процесі перезаписування окремі файли можуть втратитись.

 

Скільки коштує відновити дані з флешки (flash)

Flash обсяг без розпаювання, грн з розпаюванням, грн
до 4 Гб 1200 від 2500
8 Гб, 16 Гб 1500 від 3000
32 Гб 2000 від 4000
64 Гб 2500 від 5500
128 Гб 3000 від 8000

 

Поділитись:
Приймаємо замовлення з будь-якого міста України: Луцьк, Рівне, Львів, Тернопіль, Хмельницький, Івано-Франківськ, Ужгород, Чернівці, Кам’янець-Подільський, Мукачево, Ковель і т.д.

Останні новини

 • Огляд інцидентів безпеки за 14-20 серпня 2017 року

  Огляд інцидентів безпеки за 14-20 серпня 2017 року

  серп. 21, 2017

  Минулий тиждень був багатим на події: витік даних 1,8 млн жителів Чикаго, зломи облікових записів в соціальних мережах телеканалу HBO і Sony PlayStation Network, попередження про підготовлювані кібератаки на зразок NotPetya тощо.

 • Огляд подій з 21 по 28 травня 2018 року

  Огляд подій з 21 по 28 травня 2018 року

  трав. 30, 2018

  Однією з найбільш резонансних подій минулого тижня стало попередження експертів команди Cisco Talos про шкідливу ​​кампанію, в ході якої хакери заразили щонайменше 500 тис. маршрутизаторів і пристроїв для зберігання даних в більш ніж 50 країнах світу.

 • Google випускає штучний інтелект, який самостійно навчається

  Google випускає штучний інтелект, який самостійно навчається

  жовт. 19, 2017

  Група з розробки штучного інтелекту Google, DeepMind, представила останнє втілення програми Go-play, AlphaGo – неймовірно потужний штучний інтелект.

 • Вчені знайшли спосіб заманювати людей у пастку за допомогою GPS-навігатора

  Вчені знайшли спосіб заманювати людей у пастку за допомогою GPS-навігатора

  лип. 17, 2018

  Команда фахівців з Політехнічного університету Вірджинії (США), дослідницької групи Microsoft Research і Китайського Університету науки і технологій розробила метод атаки, що дозволяє підмінити GPS-сигнал (GPS-спуфинг) автомобільних навігаторів і змусити власників машин їхати по хибному маршруті.

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

 • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 • 0733 406 100

Gross

logo Gross

Відновлення даних. Комп'ютерна криміналістика. e-Discovery

Top