• лип. 16, 2017

Відновлення даних з DVD та CD дисків Луцьк

Відновлення даних з dvd

Виробники стверджують, що при правильному використанні та зберіганні CD та DVD диски мають служити близько 100 років, проте через надмірну вразливість до оточуючого середовища, вони дають збій. Найбільш поширеною проблемою є подряпини, відбитки пальців, тріщини, тощо. Також найчастіше помилки виникають при самому процесі записування даних — якщо дані не були записані належним чином або неправильно закрита сесія.

Як записуються дані на CD/DVD диски?

CD-R накопичувач дозволяє зробити одноразовий запис даних за допомогою лазера, який нагріває шар органічної фарби до 200 градусів, створюючи при цьому постійні «ямки» в шарі записування, інший шар пластику заповнює ці ямки, створюючи лінії, які потім зчитуються приводом. Цей процес запису є постійним і диск не може бути використаний повторно. CD-R можна зчитувати в більшості CD та DVD приводів.

На відміну від записуючого шару CD-R, шар CD-RW виготовляється з різноманітних металічних сплавів. При нагріванні ~700 градусів цільові області змінюються з кристалічного, сильно відображаючого стану, до некристалічного, менш відображаючого стану. Згодом ці некристалічні лінії зчитуються приводом. Щоб стерти дані, лазер нагріває вибрану область до ~200 градусів і повертає її в кристалічний стан. В процесі перезаписування даних лазер виконує обидві операції — записує нові дані та стирає попередні.

DVD-R та DVD-RW мають більший об’єм та покращений метод запису. DVD-R схожі до CD-R в тому, що у них також використовується технологія органічної фарби для записування. В DVD-RW використовується така ж технологія, як і в CD-RW, яка дозволяє робити багаторазові записи, стирання та перезаписування.

У яких випадках можна відновити дані з CD/DVD дисків?

Відновити дані з CD/DVD дисків можна у наступних випадках:

 1. Випадкове/навмисне видалення даних
 2. Забруднення поверхні диску
 3. Подряпини
 4. Тріщини
 5. Потрапляння вологи
 6. Пошкодження підкладки диску
 7. Не читається

Безплатні програми для відновлення даних з CD/DVD дисків рідко можуть дати позитивний результат, оскільки вони використовуються в тій же системі, з тим же приводом, який записував дані на диск. Наприклад, якщо поверхня диску пошкоджена, він має проблеми з читанням, програма не може правильно інтерпретувати шаблон, записаний на диск. Це може призвести до відновлення інформації з пошкодженими даними, файлами з нульовим розміром чи просто до відсутності будь-яких даних.

Як відбувається відновлення даних з CD/DVD дисків?

Втрата даних на таких носіях, як правило, пов'язана з логічними помилками в структурах файлових систем і таблиць розділів, або із виходом з ладу ділянок поверхні. Відновлення даних при наявності тільки логічних несправностей здійснюється за допомогою спеціального програмного забезпечення в ручному або автоматичному режимі. При використанні програмного забезпечення, спочатку відбувається сканування всієї інформації, що міститься на носієві. В результаті сканування, на основі виявленої службової інформації, складається «карта» розташування даних. У «карті» міститься інформація про те, який кластер до якого файлу або каталогу відноситься, розміри, назви та інші атрибути елементів досліджуваної файлової системи.

Потім відбувається саме відновлення даних — обрана інформація переноситься на інший носій. Запис на вихідний носій в процесі відновлення даних не допускається. У разі пошкодженої поверхні, перш за все, якщо це потрібно, проводиться попередня підготовка носія. Наприклад, якщо виконується відновлення даних з DVD диска, може виконуватися полірування для усунення подряпин. Потім на звичайному або спеціальному обладнанні відбувається зняття повної копії. Потім, в залежності від стану отриманої копії і способу її отримання (наприклад може знадобитися попереднє декодування) проводиться вибірка потрібної інформації на пряму або з використанням методів, описаних в попередньому абзаці. Попереднє зняття посекторної копії перед відновленням даних з пошкодженого носія необхідно з двох причин:

 • робота з копією, розташованою на жорсткому диску, займає менше часу;
 • в процесі відновлення виключається можливість подальшого руйнування поверхні носія.

 

 

Яка вартість відновлення даних з CD/DVD дисків?

   Відновити видалені дані  800 грн.
   Наявні пошкодження диску 1000-1500 грн.

 

Часті запитання (FAQ)

 • Яка ціна відновлення даних?

  Ціна відновлення даних з жорсткого диску, флешки, SD карти, CD/DVD диску, відеореєстратора, Android, iPhone різна. Вартість залежить від типу та об’єму накопичувача, а також рівня складності. Актуальний прайс ви можете переглянути тут. Проте, діагностика у нас безкоштовна, а оплата лише за результат: ви спершу приймаєте відновлені дані, а тоді лише оплачуєте.
 • Скільки часу займає відновлення?

  Стандартні терміни виконання робіт — від 3 до 8 робочих днів, все залежить від складності виконання. Проте, можливе й термінове виконання відновлення за подвійною ціною.
 • Чи можу я вибрати, які дані хочу відновити?

  Звичайно, ми можемо відновлювати як і всі дані, так і за конкретний проміжок часу. На етапі діагностики ми уточнюємо, які дані є найбільш важливими для відновлення (тип файлів, назви папок, проміжок часу).
 • Яким чином мені повернуть мої дані?

  Для того, щоб надати вам відновлені дані, ми маємо їх записати на накопичувач (жорсткий диск, флешка, зовнішній диск тощо). Тому, найкращий варіант — надати справний накопичувач для запису даних одразу після діагностики.
 • Чи можуть бути записані дані на той же накопичувач з якого відновлювали?

  У більшості випадків ні. Після того, як ми відновили дані, вони мають бути записані на справний пристрій. Якщо ваш пристрій, наприклад, жорсткий диск, клацав, стукав, не визначався системою, він вважається несправним і зберігати дані на ньому ненадійно. Ремонт проводиться лише з метою відновлення даних з жорсткого диску, не для його подальшого використання.
 • Чи потрібно ще щось для відновлення?

  В основному, ні. Якщо йдеться про відновлення даних з жорстких дисків, то у нас є власна база донорів, які ми використовуємо, щоб зробити диск справним.
Поділитись:
Відновлення даних з флешки/жорсткого диску/відеореєстратора: Луцьк, Рівне, Львів, Тернопіль, Хмельницький, Івано-Франківськ, Ужгород, Чернівці, Кам’янець-Подільський, Мукачево, Ковель і т.д.

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

 • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 • 0733 406 100
  063 717 68 84

Gross

logo Gross

Відновлення даних: HDD, Flash, CD/DVD, DVR, SD/microSD, SSD/SSHD

Top