• бер. 03, 2021

Відновлення даних з SSD та SSHD

Відновлення даних з SSD та SSHD

SSD (твердотільний накопичувач) складається із декількох мікросхем флеш-пам’яті, зібраних в один накопичувач. SSD накопичувачі з’явились ще у 1980-х, проте через відносно високу ціну у порівнянні зі звичайними жорсткими дисками (HDD) набули популярності лише протягом останніх десяти років. Важливо розуміти, які накопичувачі є SSD, а які ні, правило тут просте:

 • Якщо накопичувач зовнішній, типу карти пам’яті, флешки чи навіть справжній SSD, який підключаються через USB/Thunderbird, його варто вважати звичайною флеш-пам’яттю і вся нижчеописана інформація до його не відноситься.
 • Якщо пристрій використовує інтерфейс ATA/IDE/SATA/M.2/PCI Express, його варто вважати SSD накопичувачем і вся нижчеописана інформація до нього відноситься.

При видаленні даних з механічного диска ОС відмічає вільною ту частину диску, яку займав видалений файл, проте самі дані залишаються незайманими, доки їх не перезапишуть нові дані. Коли програма відновлення даних звернеться до цієї області, то без проблем отримає всі видалені дані. З SSD накопичувачами все по-іншому, він має або використовувати незайнятий простір для запису даних або якщо такого немає, то стерти попередні дані. Стирання старих даних на SSD доволі повільний процес — коли користувач, програма чи ОС видаляє файл, ОС запускає команду TRIM, яка інформує SSD накопичувач про те, що ці дані більше не потрібні. SSD накопичувач переводить комірки, в яких зберігався файл у спеціальний простір (пул), щоб потім їх видалити. Якщо яка-небудь програма для відновлення даних робить запит на відновлення видалених файлів з цих комірок, SSD віддає просто сміття або нулі. Більше того SSD пристрій постійно переміщає дані по своїм коміркам для більш рівномірного зносу диска. Лише сам накопичувач знає де конкретно зберігаються дані у конкретний час. ОС цим процесом не керує та, більше того, у неї немає ніяких можливостей дізнатись дійсне фізичне місце даних. Саме тому при використанні команди TRIM відновити дані з SSD практично неможливо.

Що робити, якщо SSD дав збій?

Якщо ви втратили дані на твердотільному накопичувачі, перш за все, вимкніть його. Хоч SSD не має механічних компонентів, на відміну від HDD, він має властивість перезаписувати дані, що суттєво знижує шанси на успішне відновлення. Твердотільні накопичувачі можуть виходити з ладу через знос пам’яті чи інші фізичні проблеми, тому вимикаючи його, ви зберігаєте свої дані в початковому стані.

Причини несправностей SSD накопичувачів:

 1. Пошкодження фізичних або електронних частин SSD
 2. Пошкодження файлів через проблеми з ПЗ або ОС
 3. Беди (Bad sectors)
 4. Випадкове видалення даних чи форматування SSD
 5. Знос пам’яті через часте переписування
 6. Пошкодження SSD внаслідок потрапляння вологи (наприклад, залило водою)

Яка різниця у відновленні даних з HDD (жорстких дисків) та SSD (твердотільних накопичувачів)?

Різниця між hdd та ssd

Фізичний збій SSD часто зумовлений електронними та електричними збоями, наприклад, скачки або відключення електроенергії, коротке замикання в контролері також призведе до його несправності. Ремонт та відновлення твердотільних накопичувачів відрізняється від жорстких дисків, оскільки вони мають таку ж структуру, як і флешки, тому у випадку SSD використовуються схожі методи, що й з відновленням usb flash накопичувачів.

Яка ціна відновлення даних з SSD накопичувача в лабораторії Gross?

Кожен випадок відновлення даних з SSD є унікальним, тому ціну узгоджуємо безпосередньо після діагностики (яка є БЕЗКОШТОВНОЮ). Фактори, що впливають ціну: причина несправності, об’єм накопичувача.

Які програми для відновлення даних з SSD ми використовуємо?

PC-3000 SSD

Відновлюємо інформацію з SSD дисків різних виробників: ADATA, AFOX, AMD, Apacer, Biostar, Colorful, GoodRAM, Corsair, Crucial, Dell, Digital, Geil, Gigabyte, Golden Memory, G.Skill, Hitachi, HP (Hewlett Packard), Hynix, Intel, Intenso, LaCie, Leven, Lite-on, Kingston, Micron, Netac, OCZ, Palit, Patriot, Pioneer, PNY, Platinet, Plextor, RunCore, Samsung, SanDisk, Seagate, ShineDisk, Silicon Power, Team, Toshiba, Transcend, Western Digital та ін.

Відновлення можливе з усіх типів інтерфейсів: Apple Macbook, LIF, mSATA, M.2 (NGFF), M.2 PCIe NVMe/АHCI, NVMe, PATA, PCI-Express, PCIe x16, SATA, SATA Express, USB, ZIF.

 

Вартість відновлення даних з SSD

Вартість відновлення даних з SSD — від 2500 грн. Остаточна ціна формується після діагностики.

 

Часті запитання (FAQ)

 • Яка ціна відновлення даних?

  Ціна відновлення даних з жорсткого диску, флешки, SD карти, CD/DVD диску, відеореєстратора, Android, iPhone різна. Вартість залежить від типу та об’єму накопичувача, а також рівня складності. Актуальний прайс ви можете переглянути тут. Проте, діагностика у нас безкоштовна, а оплата лише за результат: ви спершу приймаєте відновлені дані, а тоді лише оплачуєте.
 • Скільки часу займає відновлення?

  Стандартні терміни виконання робіт — від 3 до 8 робочих днів, все залежить від складності виконання. Проте, можливе й термінове виконання відновлення за подвійною ціною.
 • Чи можу я вибрати, які дані хочу відновити?

  Звичайно, ми можемо відновлювати як і всі дані, так і за конкретний проміжок часу. На етапі діагностики ми уточнюємо, які дані є найбільш важливими для відновлення (тип файлів, назви папок, проміжок часу).
 • Яким чином мені повернуть мої дані?

  Для того, щоб надати вам відновлені дані, ми маємо їх записати на накопичувач (жорсткий диск, флешка, зовнішній диск тощо). Тому, найкращий варіант — надати справний накопичувач для запису даних одразу після діагностики.
 • Чи можуть бути записані дані на той же накопичувач з якого відновлювали?

  У більшості випадків ні. Після того, як ми відновили дані, вони мають бути записані на справний пристрій. Якщо ваш пристрій, наприклад, жорсткий диск, клацав, стукав, не визначався системою, він вважається несправним і зберігати дані на ньому ненадійно. Ремонт проводиться лише з метою відновлення даних з жорсткого диску, не для його подальшого використання.
 • Чи потрібно ще щось для відновлення?

  В основному, ні. Якщо йдеться про відновлення даних з жорстких дисків, то у нас є власна база донорів, які ми використовуємо, щоб зробити диск справним.
Поділитись:
Відновлення даних з флешки/жорсткого диску/відеореєстратора: Луцьк, Рівне, Львів, Тернопіль, Хмельницький, Івано-Франківськ, Ужгород, Чернівці, Кам’янець-Подільський, Мукачево, Ковель і т.д.

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини, щоб завжди бути в курсі знижок та нових пропозицій!

Контакти

 • м. Луцьк, пр. Перемоги 14, оф. 311

 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 • 0733 406 100
  063 717 68 84

Gross

logo Gross

Відновлення даних: HDD, Flash, CD/DVD, DVR, SD/microSD, SSD/SSHD

Top